5 padomi, kā ātri, efektīvi un lēti izveidot pusdienu kastīti savam bērnam

Ikdienas rutīnā un steigā, vecāki bieži piemirst par to, cik gan svarīgs ir pilnvērtīgs uzturs. Vēl svarīgāks ir šis fakts, ja runa iet par bērnu un augošu organismu. Mūsdienās, skolu ēdnīcas ir uzlabojušās un ja pirms pāris gadiem mūsu atvases itin viegli tika pie gāzētiem dzērieniem un neveselīgiem našķiem, tad tagad, skolu ēdnīcas un kafejnīcas piedāvā itin gardu un veselīgu uzkodu klāstu.

Taču, lai ietaupītu naudu, uzkodu kaste ir lielisks risinājums. Protams, tādu var nopirkt un tas neprasīs simtiem eiro, taču, lai bērnam tas liktos svarīgāk un vērtīgāk, ieteicams izveidot uzkodu kastīti pašu spēkiem, kas nebūt nav grūts darbs. Un, kad tāda tiek izveidota, tas kalpos par lielisku veidu, kā bērnam ierādīt un iemācīt veselīga uztura pamatprincipus, kā arī ļaus ietaupīt naudu, lai bērns varētu nopirkt tik sen kāroto riteni vai ko citu.

Veselīga uztura pamatprincipi

Uzkodu kaste pavisam noteikti nav pilnvērtīgas un siltas pusdienas – to nodrošina izglītības iestāde. Pusdienu kastei jākalpo par otrajām brokastīm un launagu. Tieši tāpēc, pusdienu kastē vajadzētu iekļaut vieglus un uzturvērtības ziņā dažādākus produktus.

Triki

Katrs vecāks reiz ir bijis situācijā, kad bērns paskatās uz kādu nostāvējušos augli un pasaka “Nē, es to neēdīšu!” Taču ir veids, kā cīnīties ar šo niķi un apmānīt savu atvasi. Piemēram, lai pusdienu kastītē ieliktais ābols nepaliktu brūns un bērna acīm nepatīkams, visupirms, jāsagriež ābols daiviņās un kādu laiku jāpatur vieglā citron-ūdenī. Un tikai tad, kad ābols ir nostāvējis, to var ielikt bērna kastītē.

To pašu var teikt par salātiem. Lai salāti būtu svaigāki un saglabātos ilgāk, tos nedrīkst maisīt kopā ar dažādām mērcēm. Ja bērnam parasti salāti negaršo tik labi, ieteicams izveidot vai nopirkt mazu mērces trauciņu, kuru var noglabāt kārbiņā atsevišķi. Ja jūs domājat savam bērnam uz skolu līdzi dot tomātus, tad labāk izvairieties no to griešanas – tie, it īpaši karstumā, zaudēs savu konsistenci un bērnam tomāts ap pusdienas laiku šķitīs vecs un negaršīgs. Tā vietā, ieteicams iegādāties mazos “cherry” tomātus. Tie uzglabājas daudz ilgāk, kā arī bērniem tie šķiet daudz garšīgāki par parastajiem tomātiem.

Iesaistiet savu atvasi pusdienu kārbas satura veidošanā

Kā jau minējām – kārbiņas veidošanā ieteicams iesaistīt savu bērnu. Lai būtu droši, ka bērns tiešām ēdis to, ko esat ielikuši, no rīta, pirms atvase dodas uz skolu, blakus pusdienu kastītei ieteicams izvietot pēc iespējas lielāku produktu izvēli. Tas palīdzēs veicināt jūsu bērna pastāvību un iespējams jau pēc pāris nedēļām, bērns pats vēlēsies un ar vieglāko sirdsapziņu saliks savu pusdienu kārbiņu.

Saprotams, ka pirmos produktus bērna kārbiņā vajadzētu iekļaut ar vislielāko uzturvērtību. Galvenais – bērnam likt izvēlēties vismaz trīs produktus no piedāvātā klāsta. Svarīgākās uzturvērtību grupas būs pilngraudu produkti, augļi, dārzeņi, rieksti un dažādi sēklu produkti. Jogurti arī lielisks produkts, ko iekļaut bērna pusdienu kārbiņā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *