9 lietas, kas noteikti jāredz un jāpiedzīvo Dubaijā

Mākslīgā, bet iespaidīgā Dubaijas pasaule vislabāk baudāma tad, kad pie mums ir auksti. Tad Dubaijā iespējams sasildīties, baudot siltos saules starus, jo vasarā šeit valda tāds karstums, ka Tev gribēsies uzturēties tikai telpās ar gaisa kondicionēšanu.

Saīsini ziemu, smelies iedvesmu un gūsti veselīgu D vitamīna devu!

Burj Khalifa – augstākā celtne pasaulē

Burj Khalifa pagaidām ir augstākā ēka pasaulē – 828 m. Arī ieejas maksa ir visai iespaidīga. Tā ir atkarīga no apmeklējumam izvēlētā laika. Izdevīgākās cenas ir no paša rīta un pirms slēgšanas. Tāpat cena atšķiras arī atkarībā no tā, vai vēlies doties līdz 148. vai tikai līdz 128. stāvam. Starp citu, ēkas, kas ir blakus Burj Khalifa ir īsti debesskrāpji, tikai problēma ir tā, ka uz šīs megaceltnes fona tie pilnīgi nobāl.

Informācija par biļetēm.

Tirdzniecības centri

Tas varētu likties dīvaini, bet Dubaijas lielākie tirdzniecības centri Dubai Mall un Mall of the Emirates ir ļoti populāri tūristu vidū. Tur var atrast gandrīz visu populārāko zīmolu veikalus. Tie ir tik lieli, ka ar vienu dienu nepietiks, lai tos izstaigātu, tomēr pavadīt tajos pāris stundu varētu būt ļoti interesanti. Jāteic, tas, ka Dubaijā var lēti nopirkt smaržas, kosmētiku vai drēbes, jo tur nav nodokļu, ir absolūts mīts. Starp citu, Mall of the Emirates ir milzīgs akvārijs, kur var nirt kopā ar rajām un haizivīm.

Jumeirah Plaza

Ļoti interesanta teritorija netālu no visslavenākās viesnīcas pasaulē Burj Al Arab. Tā ir kā neliela pilsētiņa ar kanāliem, tirdziņiem un viesnīcām – viena maza pasaule lielajā Dubaijā.

Zelta un garšvielu tirgus

Vai vēlies baudīt nedaudz austrumu kultūras? Dodies uz zelta Dubai Gold Souk un garšvielu tirgu. Tik daudz zelta vienuviet… Garšvielu tirgū Tev būs iespēja sajust dažādus austrumu aromātus. Ja vēlies ko iegādāties, noteikti nepiekrīti pirmajai cenai, bet pakaulējies, parasti iespējams nokaulēt pat 50 % no sākumā nosauktās cenas.

Pārbrauciens ar laivu taksometru līdz pretējam upes krastam

No Zelta tirgus par vienu dirhēmu jeb aptuveni 30 centiem Tev ir iespēja ar laivu pārbraukt upes pretējā krastā, kas ir ļoti interesants, dažas minūtes ilgs piedzīvojums. Tiltu šajā rajonā nav, ja nevēlies izmantot laivu, to iespējams izdarīt arī ar metro. Šajā krastā ir vairākas interesantas senas ēkas, un šeit iespējams baudīt vienkāršo Dubaiju – tā teikt, parasto cilvēku ikdienu.

Dubai Marina rajons

Viens no skaistākajiem Dubaijas rajoniem. Ar plašu promenādi pašā jūras krastā, neskaitāmiem restorāniem, veikaliem un viesnīcām. Šeit labākie ir ceturtdienu vakari, jo, kā jau visās musulmaņu valstīs, arī AAE piektdienas ir brīvdienas, līdz ar to rosība sākas iepriekšējās dienas vakarā. Tad šeit sabrauc bagātnieki ar dārgām mašīnām un visi izklaidējas bāros, restorānos un klubos. Atceries, ka Dubaijā alkoholu iespējams iegādāties tikai viesnīcās par ļoti augstām cenām.

Tuksneša safari

Nedaudz dabas? Tad noteikti dodies safari izbraucienā! Viens no labākajiem uzņēmumiem, kas piedāvā safari, ir karaliskajai ģimenei piederošais Platinum Heritage, kas piedāvā dažādu veidu augstas klases ekskursijas. Atkarībā no izvēlētās programmas safari ir ietvertas dažādas atrakcijas – braukšana pa tuksneša kāpām, saulriets tuksnesī, ūdens pīpes pīpēšana, hennas tetovējumi dāmām, vakariņas vietējo gaumē, izjādes ar kamieļiem u. c.

Labākā vieta viesnīcas izvēlei

Lai arī viedokļi dalās, manā skatījumā, labākās viesnīcas atrodas Dubai Marina rajonā. Kāpēc? Tāpēc, ka šeit ir ļoti daudz dažādu restorānu, publiskā pludmale, te iespējams iziet ārā no viesnīcas un doties pastaigā. Turklāt tuvu ir arī metro stacija.

Bērniem, jauniešiem un citiem atrakciju cienītājiem

Vai vēlies doties uz kādu izklaides parku? Tie Tev neliks vilties. Viens no iespaidīgākajiem ūdens atrakciju parkiem ir Aquaventure, kas atrodas slavenajās Palmas salās. Tas piedāvā iespaidīgas atrakcijas, kā arī iespēju peldēt kopā ar delfīniem. Tāpat netālu no pilsētas ir arī milzīgs atrakciju parks, kas nedaudz līdzinās Disneyland.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *