Apģērbs, kā skaistuma atribūts

Cilvēks ir rīku taisītājs un mēs mākam izmantot savas smadzenes lai izveidotu dažādus rīkus, kas mums palīdz izdarīt visu ātrāk un efektīvāk. Un arī apģērbs sākumā tika veidots tikai un vienīgi kā palīglīdzeklis pret aukstumu, jo mūsu ķermeņa apmatojums bija pārāk mazs lai ziemā aizturētu siltuma noplūdi, tāpēc cilvēkiem vajadzēja izgudrot veidu, kā nodrošināt savu ķermeņa temperatūru ne tikai savā mājvietā bet arī dodoties medībās vai pastaigā. Bet mūsdienās apģērbs, lai gan vēl jo projām, protams, pilda arī šo funkciju, tomēr ir arī sava veida stila izteiksme un tas kādu apģērbu tu valkā nosaka tavu skaistumu.

Mūsdienās ieejot jebkurā apģērbu veikalā ir iespējams iegādāties teju vai neizsmeļamu daudzumu ar dažādu krāsu un materiālu apģērba gabaliem sākot no krekliem un biksēm beidzot ar kurktām, kurpēm un cepurēm. Apģērbs ir kļuvis par jebkura cilvēka neizbēgamu dzīves sastāvdaļu, jo kāds apģērba gabals cilvēkiem ir uzvilkt lielāko dzīves daļu un pat dodoties peldēties uz pludmali cilvēki to dara peldkostīmos, kas arī ir nosedzoši apģērba gabali. Bet lai gan lielākā daļa apģērbu vēl jo projām pilda gan nosegšanas gan sildīšanas funkcijas, tomēr daudz svarīgāka ir kļuvusi tieši šī vizuālā funkcija, kas nosaka vai tavs apģērbs ir skaists, vai tas ir modīgs un vai citu acīs tu izskaties skaists. Mēs esam gatavi vilkt neērtus apģērbus, kas citreiz pat savu sildīšanas funkciju nepilda tā, kā tam vajadzētu būt, tikai tāpēc, ka šie apģērba gabali ir moderni un stilīgi un tādus vilkt ir pieņemta sabiedrības norma. Mēs aizvien vairāk un vairāk paļaujamies uz apģērbu, kā savas būtības izteiksmes objektu, jo gan apģērba krāsa, gan krāsu saderība un arī griezums ir svarīgi faktori tam, vai tas uz tava auguma izskatās labi, vai tomēr tieši pretēji izceļ sliktās daļas. Apģērbi var izteikt gan tavu piederību kādai grupai gan arī reklamēt kādu produktu vai kompāniju un bieži vien tādā veidā tu vari parādīt savu attieksmi un nostāju kādā jautājumā.

Apģērbs līdz ar to ir kļuvis par kaut ko daudz vairāk nekā tika vienkārši nosedzošu un sildošu drēbi, bet tas ir kļuvis par daļu no mums, jo tāpat, kā mēs sportojam, lai nomestu liekos kilogramus un ejam pie friziera lai apgrieztu savus matus tad mēs ari pērkam apģērbu lai izskatos labāk tādā veidā piesaistītu citu cilvēku uzmanību un arī paši sev labāk patiktu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *