Ārējais skaistums pret iekšējo

Bieži vien dažādās filmās, stāstos un sarunās tiek runāt spar cilvēka iekšējo un ārējo skaistumu, kur par ārējo tiek uzskatīta viņa fiziskā pievilcība, bet par iekšējo talants gudrība, laipnums, gādība un citas īpašības ko var novērtēt tikai pēc tam, kad šis cilvēks ir iepazīts. Nav noslēpums, ka mēs baudām dažādas lietas ar acīm un arī uz pretējā dzimuma pārstāvjiem cilvēki parasti no sākuma skatās tikai ar acīm un novērtē viņu pievilcību, jeb šo ārējo skaistumu, bet tikai pēc tam, ja šī pievilcība ir piesaistoša un tiek uzsākta saruna tad var tikt novērtētas visas šī iekšējā skaistuma īpatnības. Tieši tāpēc, manuprāt, gan iekšējais gan ārējais skaistums abi ir vienlīdz svarīgi, jo, piemēram, bez ārējās pievilcības pretējā dzimuma pārstāvji nemaz nevēlēsies uzsākt sarunu un iepazīt tevi tuvāk, bet ja tev ir tikai ārējais skaistums, bet prātiņš ir bērna līmenī tad pēc sarunas uzsākšanas ātri vien tās arī beigsies.

Parasti filmās un stāstos tiek nomelnots tas, ka ārējam skaistumam tiek pievērsta tik liela uzmanība un tiek parādīts ka cilvēks arī iekšēji ir ļoti pievilcīgs un tāpēc nevajag pievērst ārienei uzmanību. Bet, manuprāt, tā nav patiesība, jo, lai gan iekšējās domas, iemaņas, zināšanas un prasmes ir ļoti svarīgas, tomēr ja cilvēks nekopj savu ārieni tad tas liecina, ka arī visticamāk viņš nebūs spējīgs tik labi parūpēties par saviem bērniem un arī viņam ir lielāka iespējamība uz dažādām slimībām. Un tas attiecas uz dažādām ķermeņa formām, gan pārāk tieviem gan pārāk korpulentiem cilvēkiem un šeit neiet runa par iedzimtām deformācijām vai nepilnībām, jo parasti tur neko vairs labot bez operācijas nevar un es vairāk runāju tieši par tām lietām, kuras ir iespējams mainīt un uzlabot. Parasti šādas domas par to, ka ārienei nevajadzētu pievērst tik lielu uzmanību ir tieši cilvēkiem ar kādām ārējā izskata problēmām un tāpēc arī viņiem liekas tik negodīgi, ka visi skatās tieši uz ārējo skaistumu nevis iekšējo un ja tikai viņi redzētu tavu iekšējo skaistumu tad ātri vien tev pievērstu uzmanību. Bet parasti tad man uzreiz ir jautājums, kāpēc tu neko nedari, lai mainītu savu ārieni un lai tā atbilstu vairāk tavai iekšienei?

Es piekrītu, ka pārāk liela uzsvara likšana tikai uz fiziskajiem atribūtiem, nemaz nedomājot par iekšējiem nav pareiza, bet noteikti ka ir jābūt balansam, kur gan iekšiene gan āriene ir jāmēģina izprast vienādi. Un tāpēc arī mums pašiem ir jāliek vienāds uzsvars gan savas ārienes uzlabošanai un fiziskās formas noturēšanai gan arī izglītībai un sevis nemitīgai pilnveidošanai, jo bez viena otrs ir bezspēcīgs un kā jau lielākajai daļai dzīves jomu tad šeit arī ir jāmēģina atrast balanss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *