Bērnu nometnes vasarā – kur un kāpēc sūtīt savu atvasi uz vasaras nometnēm

Par nometnēm

Latvijā varbūt vēl tas nav tik izplatīti, taču visur citur Eiropā, pienākot vasarai, vecāki naski steidz meklēt populārākās un labākās bērnu nometnes savām atvasēm. Protams, dažiem vecākiem šis ir lielisks veids kā tikt vaļā no sava bērna un beidzot, nedomājot neko citu, kā tikai par sevi, atpūsties. Citam tā ir palikšana turpat mājās klusumā, taču citam tā ir ceļošana. Taču otrs iemesls, kāpēc vecāki steidz meklēt saviem bērniem vasaras nometnes – socializēšanās un jaunu draugu iegūšana.

Teju katru dienu, vairākas stundas dienā, mēs redzam savas atvases sēžam telefonos, sūtot muļķīgas bildes viens otram vai spēlējot kārtējo spēlīti. Vasaras nometnes ir lielisks veids, kā palīdzēt un ļaut bērnam atpūsties no tik ļoti iecienītā telefonā. Jā, ar vienu vasaras nometni šī atkarība netiks izārstēta un bērns, atgriežoties no nometnes tāpat izmantos telefonu teju visu dienu, taču tā nedēļa vai divas, ko jūsu bērns pavadīts nometnē, būs pietiekami, lai bērns beidzot atietu no sava telefona un varbūt pat aizdomātos, ka viņam to tik ļoti nevajag.

Nometņu veidi un to piedāvājumi

Latvijā pēdējos gados arvien populārākas kļūst bērnu un jauniešu nometnes. Tās gan atšķiras savos piedāvājumu klāstos un formas ziņā. Ļoti būtiski, izvēloties vasaras nometni savam bērnam, ir pievērst uzmanību nometnes izmaksām.

Lētākās nometnes jums izmaksās no 150.00 līdz 200.00 eiro par vienu nedēļu. Dārgākās un populārākās nometnes izmaksās no 350.00 eiro līdz pat 600.00 eiro. Jūs jautāsiet, kāpēc tāda atšķirība izmaksās? Nometnes, kuras par savām naktsmājām izmanto skolu kabinetus vai sporta zāles grīdas, saprotams, būs daudz lētākas un prasīs mazākus līdzekļus. Nometnes, kuras īrē veselas kempingu ēkas un teritorijas, saprotams, prasīs krietni vien lielākus līdzekļus.

Nometņu piedāvājuma klāsts

Vai nometnes cena ietekmē nometnes piedāvājumu? Pavisam noteikti. Pirms gadiem trim, četriem, Latvijā darbojās vien pāris organizācijas, kuras veidoja bērnu vasaras nometnes. Lielākā daļa no tām savus nometniekus izklaidēja un pievilināja ar konkrētu tematiku. Ja gadā, kad dzeltenie minjoni bija popularitātes kalngalā, tad arī nometnes vadītāji par konkrētā gada tematiku izvēlējās tieši dzeltenos minjonus.

Nesekojot trendiem un karstākajām tendencēm, Latvijā vispopulārākās ir tieši tematiku nometnes. Vispopulārākās būs saistītas ar Harija Potera tematiku, amerikāņu multfilmas “Frozen” tematiku un citas. Kas ir labi šādās nometnēs – bērns zina, uz kurieni brauc. Ar to domājot – nospraužot vienu konkrētu tematiku, vecāki var būt droši, ka viņu atvase atradīs kopīgus tematus par kuriem runāt un apspriest ar citiem nometnes bērniem.

Pretēji, savu popularitātes kāpumu gūst nometnes, kuras savā programmā iekļauj daudz un dažādas aktivitātes un tematiku. Viena no tādām nometnēm bērnu un jauniešu vasaras nometņu organizācija “Spēkaruksis”. Šajās nometnēs bērniem ir iespēja palikt un uzturēties elpu aizraujošās vietās dažādās Latvijas vietās. Šīm nometnēm katru gadu ir savādāka tematika, taču pati nometne nav koncentrēta uz vienu konkrētu nišu vai sfēru.

Neskaitot talantu šovus, iesvētības, ikdienas aktivitātes un olimpiādi, bērni teju katru dienu iesaistās vairākās aktivitātēs. Un varbūt tas pat ir labi, ka bērniem dota vieta kur izpausties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *