Cik svarīga ir ķermeņa simetrija?

Mums cilvēkiem viena no pamata īpašībām, ko mēs meklējam savos partneros ir fiziskais skaistums, kas zemapziņā nosaka to cik šis pretējā dzimuma pārstāvis būs labs bērnu audzināšanā un nākotnes nodrošināšanā. Sieviešu dzimums meklē vīrieti ar platiem pleciem un muskuļainu augumu jo tas liecina par viņa fizisko veselību un spēju sagādāt ģimenei ēdienu un arī par viņa gēnu veselību. Bet otrādāk vīrietis savukārt meklē sievietē platus gurnus, lielas krūtis un slaidu augumu, kas arī liecina par viņas fizisko veselību, un arī gēnu atbilstību un spēju dzemdēt pēcnācējus. Bet viena lieta, kam zinātnieki līdz šim vēl nav pievērsuši īpašu uzmanību ir cilvēka ķermeņa simetrijas stāvoklis jeb tas, cik simetriskas ir abas cilvēka ķermeņa puses, kas tad arī ir viens no mūsu zemapziņas signāliem par to, ka šī cilvēka ķermenis ir vesels un viņš būs spējīgs radīt un nodrošināt pēcnācējus.

Vienā šādā pētījumā, ko zinātnieki veica ar 3D skeneri ieskenējot dažādu cilvēku ķermeņus un nosakot to patieso simetriju, kā arī pēc tam liekot kontroles grupai noteikt šo ķermeņu pievilcību atklājās, ka tie cilvēki kuriem bija vismazākās simetriskās nobīdes tad arī citu acīs likās visskaistākie. Bet tā, kā simetrijā parasti ir tikai dažu procentu atšķirības, tad vienkārši skatoties uz ķermeni ir ļoti grūti noteikt, vai šis ķermenis ir simetrisks vai tomēr nav un tāpēc visticamāk, ka mūsu ķermeņi, evolūcijas vadīti, ir izveidojuši citas, daudz redzamākas pazīmes par fizisko veselību, kā muskuļu masa, gurnu lielums vai plecu platums. Un tad šajā eksperimentā tika noteikts arī, ka tiem cilvēkiem kuriem bija labāka ķermeņa simetrija parasti bija daudz izteiksmīgākas arī šīs noteicošās seksuālās iezīmes un tāpēc ir grūti apteikt, vai mūsu smadzenes prot noteikt tikai pēc skata arī ķermeņa simetriju, vai tomēr mēs redzam tikai citas, daudz atpazīstamākas, ķermeņa iezīmes.

Simetrija ir ļoti noteicošs faktors skaistumā un, piemēram, salīdzinot dažādas cilvēku sejas un vērtējot to skaistumu arī atklājas, ka parasti skaistākas liekas tās sejas kuras ir simetriskas un nav tik liela nozīme tam vai seja ir gara vai tieva vai apaļa un vairāk svarīgi ir tas, vai tā ir simetriska un labā / kreisā puse ir viena otras spoguļattēls, kas tad arī parāda fizisko veselību. Simetrija zemapziņā varētu noteikt to, ka šis cilvēks savā attīstības gaitā nav piedzīvojis nekādas nopietnas traumas vai slimības un tāpēc arī viņš ir daudz labāks kandidāts pēcnācēju veidošanai nekā tas, kuram jau pagātnē ir bijušas veselības problēmas, kas varētu dot lielāku iespēju arī nākotnes veselības problēmām.

Tāpēc, ja tava ķermeņa simetrija ir mazliet nobīdīta, tad ar mūsdienu medicīnas līdzekļiem ir iespējams to izlabot un iegūt pretējā dzimuma atpazīstamību un iekāri!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *