Fizioterapeita ieteikumi muguras labsajūtai

Strādājot darbu, kur lielākā dienas daļa paiet pie rakstāmgalda un pie datora, īpaši jādomā, kā saudzēt un atbalstīt muguru. Tieši mugura ir tā, kas šādā darbā cieš diezgan bieži, ja neievēro piesardzības pasākumus.

Fizioterapeits ir tas speciālists, kurš nodarbojas ar cilvēka funkcionalitāti, izglīto par veselību veicinošiem pasākumiem. Tāpēc esam apkopojuši vairākus ieteikumus muguras veselībai, ko fizioterapeits uzskata par nozīmīgiem, lai ilgtermiņā saglabātu labu muguras pašsajūtu.

  • Iekārto ergonomisku darba vietu

Lai mazinātu sēdoša darba negatīvo ietekmi uz muguras veselību, viens no galvenajiem priekšnoteikumiem ir ergonomiska darba vieta. Tas nozīmē, ka galdam, krēslam, apgaismojumam, datora novietojumam jābūt saskaņā ar ergonomikas pamatlikumiem. Tādā veidā uz muguru un citām ķermeņa daļām nebūs nevēlamas slodzes, kas varētu veicināt sāpes, hroniskas kaites un nogurumu.

  • Iekļauj kustību pauzes

Strādājot pie datora, laiks skrien nemanot. Jāizveido paradums regulāri iekļaut savā dienas ritmā kaut nelielas kustību pauzes, kas ļautu piecelties no krēsla, izkustēties. Varat aiziet uz kolēģa kabinetu, nevis viņam zvanīt. Varat aiziet līdz kafijas automātam, pēc glāzes ūdens vai līdz labierīcībām. Lifta vietā varat kāpt pa kāpnēm, kas būs ļoti laba izkustēšanās. Izmantojiet arī pusdienu pārtraukumu, lai dotos ārpus biroja pusdienās, pastaigātos pa parku, ieelpotu svaigu vaidu. Tas noteikti uzlabos labsajūtu un darbaspējas.

  • Nodarbojies ar vingrošanu un sportu

Piemērotas kustības un sportiskā slodze sniegs ieguvumu muguras veselībai. Laba izvēle būs regulāra vingrošana, tāpat arī peldēšana un citi sporta veidi. Sportošana sniedz balansu sēdošajam darbam un vienveidīgajām pozām, kuras jāieņem ķermenim. Lai izvēlētos piemērotākos un mugurai noderīgākos sporta veidus, ieteicams konsultēties ar zinošu treneri vai fizioterapeitu. Iegādājieties visas fizioterapijai un vingrošanai nepieciešamās preces www.fiziopreces.lv

  • Dzer daudz ūdens

Ūdens ir ļoti svarīgs cilvēka veselībai un labsajūtai. Pietiekama ūdens uzņemšana ļaus justies labāk, mazināt nogurumu, tāpat arī būs biežāka vajadzība apmeklēt labierīcības, kas jau būs papildu izkustēšanās. Ja vēl dzerat ūdeni no automāta, tad būs vajadzība katru reizi doties piepildīt glāzi.

  • Atsakies no pārāk augstiem papēžiem

Lai gan augsti papēži ir skaisti un eleganti, tie ir arī lieli kaitnieki dāmu mugurām. Ja birojā visa diena tiek pavadīta uz papēžiem, labi nejūtas ne kājas, ne mugura. Var rasties hroniskas sāpes jostas vietā, plecos, sprandā. Nav obligāti jāatsakās no papēžiem pavisam, bet var samazināt papēžu augstumu ikdienā, augstos apavus atstājot īpašām dienām.

  • Konsultējies ar fizioterapeitu

Ja muguras problēmas ir pastāvīgas, ja citas ieviestās aktivitātes un paradumi nepalīdz mazināt diskomfortu, tad noteikti ir jāvēršas pie ārsta. Jāveic muguras un citi izmeklējumi, lai pārliecinātos, ka nav kāda nopietna problēma un iemesli muguras sāpēm. Ja nav, tad vislabāk apmeklēt fizioterapeitu, kurš spēs pielāgot individuālus vingrojumus un terapiju, kas mazinās muguras saspringumu un sāpes. Fizioterapeits iemācīs, kā vingrojumus veikt pašiem mājās.

  • Parūpējies par ērtu guļvietu un labu miegu

Labs naktsmiegs un ērta guļvieta ir ļoti nozīmīga muguras veselībai. Pārliecinieties, ka jūsu gultai ir kvalitatīvs matracis, kas nodrošina mugurai atbalstu, nerada saspringumu. Jo labāk izguļaties, jo labāk jūtaties no rīta. Un arī mugura neliek par sevi manīt. Tagad ir pieejami dažādi ekonomiski risinājumi, kā uzlabot guļvietas kvalitāti. Piemēram, kvalitatīvi virsmatrači, kurus var uzlikt gan uz vecā matrača, gan uz dīvāna virsmas, lai uzlabotu miega kvalitāti un muguras labsajūtu nakts laikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *