Jautājumi, ko uzdot sev saistībā ar naudu

Nauda ir kaut kas, kas ietekmē mūs katru dienu mūsu dzīvē. Tā ir patiesība, lai arī kā ne katrs tam vēlētos piekrist. To izmanto, lai apmaksātu katra dzīvesvietu, pārtiku ģimenēm, iegādātos siltumu ziemā, nepieciešamo medicīnisko aprūpi. Sarakstu var turpināt un turpināt. Tā kā nauda ir tik svarīga, jūs domājat, ka katrs velta vairāk laika, mēģinot to saglabāt. Tomēr šķiet, ka mēs regulāri veltām vairāk laika, mēģinot atrast jaunus veidus, kā to tērēt. Sakarā ar šo interesanto paradoksu, ir nepieciešams laiku pa laikam sēdēt un pārdomāt savu finansiālo dzīvi. Lai to izdarītu, ir vērts katram sev dažus jautājumus par pašreizējo finansiālo stāvokli. Katrs jautājums ir ļoti īss, un tas ir paredzēts, lai man domātu par lielāku kopainu (t.i., naudas saglabāšanu). Ja tas izklausās kā kaut kas, ko vēlaties izmēģināt (un ieteicams to darīt), šeit ir daži jautājumi un daži dziļāki papildu jautājumi, lai jūs sāktu.

“Vai mana nauda tiek tērēta par lietām, kas patiešām ir man svarīgas?”
Vai jūsu budžetā ir priekšmeti, no kuriem jūs varētu pilnībā atteikties vai samazināt, lai labāk izmantotu jūsu ienākumus? Vai jūsu izdevumi atspoguļo jūsu vērtības? Tādā veidā ir iespējams vērtīgi pārskatīt dažādus aspektus saistībā ar finanšu lietderīgu izmantošanu, kā arī atrast to, kas ir lieks un pat nevajadzīgs.

“Kāda bija pēdējā lieta, ko es nožēloju, ka iegādājos?”
Kāpēc jūs nožēlojāt, ka to iegādājāties? Kāds bija jūsu noskaņojums, kad to iegādājāties? Vai jūs varat īstenot stratēģijas, lai atkal nepieļautu tādu pašu kļūdu?

“Kas mani attur no rīcības?”
Kāpēc jūs baidāties par finansiālo brīvību? Kas stāv jūsu ceļā? Kā jūs varat novērst šo šķērsli? Ja jūs uztraucaties par neveiksmi, ir vērts izlasīt vai ieklausīties citu pieredzē.

“Kā mans budžets izskatīsies bez parādu maksājumiem?”
Vai liela daļa no jūsu ienākumiem ir procentu maksājumiem? Ko jūs darītu ar visu papildu naudas plūsmu? Vai jūs ietaupītu šo naudu un ātrāk aizietu pensijā? Vai jūs to piešķirtu tiem, kam nav paveicies? Kā mainīsies sarunas par naudu jūsu mājā?

“Vai es ieklausos īstajos cilvēkos?”
Vai jūs apkārtējie ir ar labu finansiālu ietekmi? Vai padoms, ko jūs saņemat ir visatbilstošākais jūsu situācijai? Vai jūsu laulātais nevēlas neko darīt saistībā ar finanšu jautājumiem? Vai jūs varat iesaistīt cilvēkus jums svarīgajos finanšu jautājumos?

“Kā es varu uzlabot savas finanšu prasmes?”
Kad jums ir jārisina jautājumi, kas saistīti ar jūsu finansēm, vai jūs meklējat risinājumus vai vienkārši atmetat ar roku? Vai jūs izmantojat savu vietējo bibliotēku vai internetu, lai izlasītu visu, ko jūs, iespējams, varat par personīgo finansējumu?

“Kāda ir mana patiesā stundas alga?”
Pēc brauciena ar braucienu izmaksām, laika pavadīšanai, lai saņemtu darbu un apģērba izmaksas, cik daudz jūs stundā veicat? Kā jūs varat samazināt šīs papildu izmaksas?

“Ko es varu darīt, lai palielinātu manus ienākumus?”
Cik ilgs ir pagājis laiks kopš jūs lūdzāt paaugstinājumu darbā? Vai varat uzņemties nepilna laika darbu? Vai vēlaties mainīt karjeru? Vai jums ir neliela biznesa ideja un kapitāls, lai tas notiktu?

“Kur es gribu būt vienu gadu vēlāk finansiāli?”
Kādas darbības jūs varat veikt šodien, lai sāktu šo mērķi? Kas jūs attur? Vai esat izveidojis finanšu mērķus?

Cerams, ka šie jautājumi izraisīja kritisku domāšanu par jūsu finansēm. Vai šie ir vienīgie jautājumi, kurus jums vajadzētu uzdot? Noteikti nē. Jūsu jautājumi varētu būt pilnīgi atšķirīgi, taču tikpat svarīgi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *