Šķita jau, ka tik ļoti populārā sporta un gara aktivitāte – joga, būs izsmēlusi tās paplašināšanas iespējas. Kā nekā – šobrīd popularitāti guvuši jau tādi jogas veidi kā alus joga, joga suņiem, karaoke joga un joga augstpapēžu kurpēs. Bet jogas entuziasti turpina izvēlēties arvien jaunus inovatīvus veidus, kā ievilināt arvien vairāk cilvēkus šinī aktivitātē, un tagad ir piesaistījuši vēl nebijušu sastāvdaļu – sniegu! Šis jaunākais jogas iemiesojums neizbēgami ir ticis arī pie jauna nosaukuma – sniegjoga (angliski – snowga). Jogas specifika ir pavisam vienkārša – tā notiek svaigā gaisā, kad temperatūras stabiņš ir noslīdējis krietni zem nulles un zemi klāj balts sniegs. Jogas dažādošanai – stiepšanās bieži tiek apvienota ar ziemas sporta veidiem, piemēram, distanču slēpošanu.
Sākotnēji šo jogas veidu izgudroja slēpošanas instruktore un jogas skolotāja Anne Andersone kādā kalnu kūrortā Konetikutā, ASV, kopš tā brīža sniegjoga ieguva augošu popularitāti. Tās izstrādes pamatdoma bija apkarot bailes no slēpošanas un snovborda, veicot dziļus elpošanas vingrinājumus un nomierinot satraukto prātu. Tagad tā jau pārtapusi daudzās variācijās, ieskaitot kalnu pārgājienus ar biežām pauzēm asanu un meditācijas veikšanai. Visām sniegjogas formām tieši dabiskajai videi ir svarīgākā loma, koncentrējoties uz sniega baltumu un gaisma un imitējot kokus un apkārt esošo ainavu.
Tieši tāpat kā joga spēj burtiski savienot tās praktizētāju ar dabu visapkārt, sniegjogai ir arī daudzas funkcionālas priekšrocības, kas var būtiski uzlabot sniegumu un pārliecību slēpošanas laikā. Piemēram, asana krēsla pozā ir palīdzējusi vairākiem slēpotājiem apgūt labāku ķermeņa iesēdienu sacīkšu laikā. Daudzi ir iecienījuši arī koncentrēties uz svara sadalījumu ķermenī ieņemot noteiktas pozas, lai uzlabotu sava ķermeņa izpratni slēpojot lejup pa nogāzēm un uzņemot ātrumu. Bluķu un siksnu vietā sniegjogas nodarbības kā palīglīdzekļus izmanto slēpju nūjas un sniega kurpes (īsas slēpes), atbalstot līdzsvaru un palielinot izpletiena diapazonu.
Sniegjogas nodarbības nav tipiskas jogas nodarbības. Te jums nebūs jāpārvietojas basām kājām, bet gan kājās jāvelk siltākie sniega zābaki un kārtīga ziemas jaka. Sniegjoga nav paredzēta, lai aizstātu regulāras jogas nodarbības, bet tā vairāk domāta, kā jogas pārcelšana citā telpā un formā. Šīs nodarbības piedāvā pavadīt laiku svaigā gaisā, ar iespēju apvienot to ar savu iecienītāko ziemas sporta veidu. Joga un aukstums var izklausīties kā divas pilnīgi nesavienojamas lietas, bet patiesībā ar to nodarbojoties sniegā var kļūt pat ļoti karsti. Būs brīži, kad prasīsies atpogāt jaku un novilkt cimdus pateicoties siltumam, ko ģenerēs jūsu ķermenis sniegjogas nodarbību laikā. Protams, jogai sniegā ir savas robežas. Daudzas pozas fiziski nav iespējams izpildīt gan biezā apģērba dēļ, gan arī mīkstā sniega seguma dēļ, kad rokas un kājas iegrimst pārāk dziļi sniega pūderī. Taču tas nebūt nemazina nodarbību jautrību un kritieni ir mazāk sāpīgi.
Līdz ar kustības popularitāti, sociālajos tīklos parādījās arī jauns tēmturis (hashtag) #snowga, ar kuru palīdzību jogas entuziasti dalījās ar savām ziemīgajām jogas pozām par palīglīdzekļiem izmantojot ikdienišķus un ziemas sezonai raksturīgus priekšmetus, piemēram, sniega lāpstas, ragaviņas, slēpju nūjas un tamlīdzīgi.
Jā, ziema nebūt nav šķērslis īstiem jogas cienītājiem un ir lielisks veids kā būt aktīvam arī vēsākos mēnešos.