Kā izvēlēties labu kafijas automātu?

Gatavojot kafiju kafijas automātā, dzēriena garšu ietekmē vairāki faktori. Nepieciešamas zināšanas un izpratne par to, kā tas notiek. Svarīgi, kā pupiņas tiek samaltas, kā dozētas, kā saspiestas, kāda ir tases temperatūra, kā lietot šo ierīci u.t.t. Nav vērts iegādāties plastmasas aparātus, jo tie nepagatavo tādu kafiju, kādai tai vajadzētu būt. Pērkot kafijas pupiņas, nav svarīgi, kādam dzērienam tās ir paredzētas. Ja kafijas automāts neveido putas, tas ir slikti. Espresso ir jābūt ar putām. Labai kafijai ir sarkanīgi brūnas putas, taču no robusta izgatavotai kafijai – pelēcīgas. Patiesībā kafijai ir jābūt skābai (kā tas ir visā pasaulē). Kafijas eksperti saka, ka skābums nav slikts, tāpat kā rūgtums.

“Jura“ ir īpaši kafijas aparāti, ar kuru palīdzību Jūs varēsiet izbaudīt aromātisku kafiju. Kādēļ? Tādēļ, ka iespējams izvēlēties vēlamās pupiņas. Ar „Jura“ perfekta kafija var tikt izgatavota no dažādu pupiņu maisījuma. Tikai viens klikšķis, lai palaistu programmu un sagatavotu dzērienu ar vēlamo garšu.

Automatizētajam kafijas aparātam „Jura“ ir apvienota tehniskās apkopes programma: apkopes aktivizēšana un iekārtas izslēgšana, tīrīšana, attīrīšana, piena sistēmas skalošanas un apstrādes jauda.

Citiem vārdiem sakot, „Jura“ ir īpaši gudrs aparāts. Lai izvairītos no lieka enerģijas patēriņa un aktivizētu enerģijas taupīšanu, pilnībā automatizētais „Jura“ aprīkots ar progresīvu tehnoloģiju un enerģijas taupības režīmu. Jau pirmais Impressa sērijas aparāts, kas parādījās 1994.gadā, atslēdzās automātiski.

Patentētās Nulles enerģijas slēdzis samazina gaidīšanas enerģijas patēriņu ierīcēm līdz mazāk nekā 0,1 W. Tādējādi „Jura“ jau pašlaik atbilst stingriem standartiem, kas stāsies spēkā 2013.gadā (pieļaujamais maksimums: 0,5 W). Tātad, tas savā veidā apsteidz laiku.

Šie aparāti ir videi draudzīgi. Ja var ticēt ekspertu padomiem, kafijas biezumi varētu būt lielisks komposts. Diemžēl, pārsvarā cilvēki kafijas biezumus vienkārši izmet atkritumu tvertnē.

jura-ena-9

Īpaši gudrs un viegli izmantojams ir kafijas aparāts „Jura ENA 9“. Agrāk daudzi no vietējiem gardēžiem kafijas deficīta dēļ atteicās no kafijas automātiem. Šis ENA sērijas aparāts no „Jura“, iespējams, ir plānākais automatizētais kafijas aparāts pasaulē. Tā platums ir tikai 23,8 cm. Viss, kas ir nepieciešams, ir nospiest kontroles pogu. Aprīkots ar ērtu kapučīno uzgali „Easy – Auto“, tā elektroenerģijas patēriņš gaidstāves režīmā – nulle. Tam ir ērta kafijas piltuve ar regulējamu augstumu. Teksta displejs. Iespējams vienlaicīgi pagatavot divas kafijas tases.

Rodas jautājums, kā no tik daudziem Jura kafijas aparātiem izvēlēties vispiemērotāko? Pērkot kafijas aparātu, vajadzētu ņemt vērā tā tehniskos datus, jo dažkārt pat lēti automāti izgatavo labu kafiju. Tā, piemēram, kafijas aparāts „Jura S9“ maksā līdz 1224 latu. Tā krāsa – platīna, bet galu galā tam nav nekādas nozīmes…

Ūdens tvertnes tilpums ir 2,7 litri, kafijas pupiņu tvertnes ietilpījura-s9ba – 250 grami, var sagatavot 2 kafijas tases vienlaicīgi, regulējams kafijas daudzums un stiprums, iespējams izmantot maltu kafiju, ir iepriekšēja tases apsilde, automātiski tiek uzstādīta kafijas temperatūra, automātiski atkaļķojas, ir arī automātiskā attīrīšanas sistēma.

Un tagad aplūkosim „Ena 3“. Ūdens tvertnes tilpums 1,1 litrs, kafijas pupiņu tvertnes ietilpība – 125 grami, uzstādāma kafijas temperatūra. Mēs ietaupām līdzekļus, taču tādēļ arī tiek zaudētas vairākas iespējas. Ierīce neregulē kafijas stiprumu, automātiski neveido putas, ir pārāk skaļa. Tātad, izvēloties automātu, jāņem vērā finansiālās iespējas un mūsu vēlmes, kā arī tas, vai mēs esam gatavi rūpēties par sevi paši, jo ne viss šajā ierīcē notiek automātiski. Starp citu, ražotāji pievērš uzmanību „Jura“ kopšanas līdzekļiem. Ar nelieliem papildus izdevumiem ir iespējams iegādāties „Jura“ tīrīšanas tabletes, kas aizsargā kafijas automātu, lai tas varētu kalpot ilgāk. Ražotas tiek arī „Jura“ atkaļķošanas tabletes, ja ierīces stāvoklis strauji pasliktinās. Ir arī kapučīno uzgaļa tīrīšanas līdzeklis. Tas novērš baktēriju uzkrāšanos kapučīno uzgaļa iekšienē.

„Jura“ attīrīšanas tabletes ir īpaši piemērotas visaptverošai attīrīšanas programmai. Tās pagarina automāta kalpošanas ilgumu un nodrošina augstas kvalitātes kafijas dzērienu izgatavošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *