Kā padarīt mācīšanos jautrāku

Jāatzīst – mācīšanās ne vienmēr ir aizraujošs pasākums, ko varētu darīt brīvajā laikā. Tu mēdz pavadīt stundām ilgi ieracies grāmatu kaudzēs, meklējot informāciju internetā kamēr pat beigās neatceries informāciju, ko nupat ieguvi. Par laimi, ir daudz veidi, kā padarīt mācīšanos par jautru nodarbi, kā arī šīs metodes palīdzēs saglabāt informāciju daudz ilgāk. Tā vietā, lai mācītos savos rutīnas ceļos, īsteno vienu (vai vairākas) no turpmāk tekstā pieminētajām lietām, kā uzlabot studiju pieredzi.

Nopērc sev foršus mācību rīkus
Protams, viens no risinājumiem vienmēr iesaistīs naudas izmešanu. Taču, neiet runa par lieliem līdzekļiem. Izmanto naudu tieši tik daudz, lai aizstātu savas ierastās piezīmes un rakstām piederumus ar jauniem. Mēģini atrast pildspalvu, kas ir jautrā krāsā, pat iesaistot dažādus multiplikācijas varoņus vai citus tēlus. Tā kā šīs ir tikai piezīmes, tām nav jābūt profesionālā līmenī.

Veic pārtraukumus, lai uzdejotu
Ne garas un ilgas dejas, bet vienkārši iesaisti dažas kustības, kas izjauktu tavu mācīšanās pieredzi. Veic izkustēšanos, lai neieslīgtu mūžīgā sēdēšanā pie krēsla. Turklāt, tas nāks par labu visam ķermenim un tavai veselībai. Tu vari nedaudz pastaigāties, izstiepties, iziet ārā paelpot svaigu gaisu, lai atbrīvotu savu prātu. Tas palīdzēs justies atjaunotam un pārorientēties no mācībām.

Zīmē attēlus, lai ilustrētu galvenos punktus
Mēģini saskatīt kopīgas lietas, kas iezīmētos vārdos, kuri ir nepieciešami iemācīties. Tas palīdzēs jo īpaši tiem cilvēkiem, kuriem ir redzes atmiņa. Centies padarīt krāšņākus savus pierakstus, atzīmējot visus galvenos tekstus, kurus nepieciešams iegaumēt. Vienmēr atšķirot konkrēto nodaļu, uzreiz būs pamanāmi galvenie punkti.

Veic dramatisku lasījumu savai mācību grāmatai
Klusa lasīšana pie sevis visdrīzāk var novest pie miega un noguruma. Tāpēc, kādēļ gan nelasīt skaļi? Tu vari padarīt lasīšanu vēl interesantāku, izmantojot akcentus lasot dažādus citātus, vai pat izdziedāt daļu no teksta. Turklāt, tad, kad izdzirdi vārdus skaļi, ir lielāka iespēja tos atcerēties eksāmena laikā. Tikai centies nesmieties par sevi, kad eksāmena laikā atdziedāsi visu vēstures notikumu, lai vieglāk atcerēties.

Izveido prezentāciju
Vizualizācija padara mācīšanos daudz vieglāku, tad kāpēc gan to nepaveikt mājās pie datora, ilustrējot visu vielu Powerpoint prezentācijā? Katrā slaidā ievieto galvenos punktus par konkrētu tēmu, izmanto attēlus, ja iespējams. Turklāt, pats veidojot prezentāciju, varēsi atcerēties, kādus attēlus esi meklējis, kādi notikumi ir jāatceras īpaši.

Padari to par spēli kopā ar draugiem
Vai tev patīk konkurence? Izveidojiet ar draugiem aktivitātes, kur katrs uzdod jautājumus par nepieciešamo mācību vielu. Cīnieties par vairāk pareizo atbilžu iegūto skaitu. Pievienojiet likmes, kurš atbildēs visprecīzāk, uztaisiet anketas, spēlējiet vārdu skaidrošanas spēles – ir tik daudz dažādas izvēles, kā padarīt visu par jautru spēli. Jāatceras, ka cilvēkiem mācīšanās veids ir dažādāks,- citi labāk atceras, kaut ko rādot ar rokām, citiem ir izteiktāka dzirdes atmiņa. Izmantojiet dažādas stratēģijas, lai visi gūtu pēc iespējas lielāku labumu.

Nosaki savu mācīšanās noskaņojumu
Izvēlies īpaši izraudzītu vietu, kas būs veltīta tikai studijām: cits krēsls, otrs gultas gals, kur parasti nesēdi, paklājs. Izvēlies kaut ko, kas tik ļoti neatgādina parasto ikdienu. Vai tev ir nepieciešams pilnīgs klusums, vai fonā trokšņaina mūzika? Pētījumi liecina, ka ne tikai klausoties Mocarta mūziku cilvēkam palielinās produktivitāte, bet arī video spēļu fona mūzika palīdz daudz vairāk koncentrēties. Runājot par uzmanības novēršanu – izslēdz savu mobilo tālruni. Un kamēr esi pie datora, mēģini izvairīties no vietām, kur vēlies uzmest aci ik pēc 5 minūtēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *