Kā pareizi mazgāt veļu veļas mašīnā?

Pirms veļas mazgāšanas vajag veļu sašķirot. Vislabāk to ir sašķirot pēc krāsām, kā arī jāatceras par auduma veidu, no kura apģērbs ir pašūts. Piemēram, ja jūs izmazgāsiet kokvilnu kopā ar vilnu, rezultāts nebūs iepriecinošs, jo katram no šiem izstrādājumiem ir vajadzīgs savs, mazgāšanas režīms.

Nevajag ignorēt arī to informāciju, kuru satur pie apģērba piestiprinātā etiķete. Izlasot uz tās rakstīto informāciju, var uzzināt, kāda ir optimālā izstrādājuma mazgāšanas temperatūra, vai drīkst lietot balinātāju, u. t. t.
Sagatavošanās.

Lai sāktu mazgāt veļu, jums vajag izvēlēties ne tikai pareizo temperatūru, apgriezienu skaitu un vajadzīgo režīmu, bet jāizvēlas arī pareizos mazgāšanas līdzekļus, ko izmazgātās veļas kvalitāte ir ļoti atkarīga no tā, kādus līdzekļus jūs lietojāt. Baltajai veļai labāk izvēlēties veļas pulveri, kurš ir paredzēts tieši baltas un gaišas veļas mazgāšanai, jo to saturā bieži vien ietilpst arī veļas balinātājs, savukārt tumšajām drēbēm šis veļas pulveris nederēs, jo ātri izbalēs apģērba krāsas, tāpēc tādai veļai labāk izmantot veļas pulverus, kuri ir paredzēti krāsainai veļai. Pulveris, kurš ir paredzēts krāsainai veļai, satur speciālus kristālus, kuri palīdz saglabāt veļas košo krāso un neļauj tai nokrāsoties, ja jūs kopā mazgājat dažādu krāsu apģērbu.

Vēl ir sastopami universāli veļas pulveri, kuri mazgājot līdz 40 grādu temperatūra ir paredzēti krāsainai veļai, bet mazgājot augstākā temperatūrā der arī baltai veļai. Tas ir tāpēc, ka balinātājs, kurš ir pievienots pulverim sāk darboties temperatūrā, kura ir augstāka par 40 grādiem.

Pievērsiet uzmanību devām, nav vajadzības katru reizi skatīties, kādas mazgājamā līdzekļa devas ir vajadzīgas. Vienreiz izlasiet, nosakiet un atcerieties.
Cīņa ar traipiem.

Ja jūs uz apģērbaesat pamanījusi traipus, vai kādus citus stiprus netīrumus, tad no tiem labāk atbrīvoties ar speciāli tam paredzētiem līdzekļiem. Atcerieties, ka arī traipi tiek iedalīti pēc to iegūšanas veidiem un ja jums mājās ir mazi bērni, tad jums vienmēr ir jābūt traipu tīrāmajam līdzeklim, kurš jums palīdzēs atbrīvoties no dažādas izcelsmes traipiem.

Skatieties instrukciju un izpildiet visu tieši tā, kā tur ir rakstīts, jo bieži vien pašdarbība šajā jomā var novest pie jauniem pleķiem, kuri tagad jau būs saistīti ar nepareizu, traipu tīrāmo lietošanu. Pievērsiet uzmanību tam, vai jūsu mājās kādam nav alerģija pret sintētiskajiem, mazgājamajiem līdzekļiem un traipu tīrītājiem.

Veļas mazgāšana.

Pirms, veļas likšanas veļas mazgājamajā mašīnā, atcerieties, ka to nevajag piebāzt pilnu, līdz malām. Ja jums ir daudz veļas, labāk sadaliet to uz divām reizēm, pievērsiet uzmanību, uz veļas mašīnas ir norādīts, cik kilogramu veļas tajā var ievietot. Ja jūs ieliksiet pārāk daudz veļas, tā var neizmazgāties.

Tagad izvēlieties vajadzīgo režīmu. Ja veļa nav pārāk netīra, var izmantot ātro mazgāšanās režīmu, tikai tad, lieciet pēc iespējas mazāk mazgājamā līdzekļa, jo var gadīties tā, ka veļa nepaspēj šajā īsajā laikā, kārtīgi izskaloties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *