Kā pārvaldīt pieteikumus rindā uz pirmsskolas izglītības iestādēm?

Jau labu laiku notiek aktīva grupu komplektēšana dažādās pašvaldībās. Vislielākā un sīvākā konkurence, par iekļūšanu pirmsskolas izglītības iestādēs, protams, norisinās galvaspilsētā Rīga. Kā to pareizi izdarīt un kādi ieteikumi tiek doti no pašas Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) – to visu jūs uzzināsiet šajā rakstā.

Kā pareizi pārvaldīt savus pieteikumus

Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments iesaka pārbaudīt, vai visi iepriekš veiktie pieteikumi uz kādu no pirmsskolas izglītības iestādēm, ir aktuāli un aktīvi. Svarīgi arī būtu pārliecināties, vai norādītais pirmsskolas programmas uzsākšanas laiks atbilstu vecākiem parocīgā un vēlamā laikā. Jo itin bieži, vecāki piesakās uz bērnudārziem pēc iespējas ātrāk, baidoties no garajām rindām. Un, kad atvase beidzot ir saņēmusi apstiprinājumu uzņemšanai bērnudārzā, tas tiek atcelts, jo vecāki tik ātri/vēlu nespēj sagatavot savu atvasi mācībām.

Vēl svarīgi būtu pārliecināties, vai pieteikumā ir norādīta viena vai vairākas izglītības iestādes. Lielākas iespējas jūsu atvasei saņemt vietu valsts apmaksātā bērnudārzā būs, ja būsiet apstiprinājis uzaicinājumus no visām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Nederīgi un ne-aktuāli pieteikumi

Ja starp jūsu veiktajiem veiktajiem pieteikumiem atrodami ir tādi, kuri vairs nav aktuāli, vai jūsu reģistrētajam pieteikumam ir beidzies termiņš, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments iesaka bērnu vecākiem šādus pieteikumus anulēt. Vēl jo vairāk, atstājot tikai aktuālos un, teiksim tā, derīgos pieteikumus, palīdz atbilstošajām instancēm operatīvāk un veiksmīgāk izdalīt brīvās vietas rindā esošajām ģimenēm. Jo bieži vien, vecāki aiz neziņas vai bailēm, ka tieši viņu atvase paliks bez bērnudārza, piesakās uz vairākām vietām, atķeksē visus piedāvātos variantus un tad tikai gaida. Un, kad saņem apstiprinājumu bērna vietai bērnudārzā, visbiežāk no vecāku mutes seko “Nē”.

Un tas tikai tāpēc, ka uzņemšana sākas par ātru vai tieši pretēji – par vēlu. Vēl viens iemesls šim “nē” ir attālums. Un šādos gadījumos iespēja iet gar degunu ģimenēm, kurām konkrētais piedāvājums būtu tieši laikā. Tāpēc cienīsim citus un veiksim reģistrācijas procedūras atbilstoši to nolikumiem.

Kur un kā reģistrēt savu atvasi pirmsskolas iestādēm?

Lai pārliecinātos un aktualizētu sava bērna pieteikumus kādā no pirmsskolas izglītības iestādēm, vecākiem nepieciešams doties uz Rīgas pašvaldības pakalpojumu portālu www.eriga.lv.

Tālāk, izvēloties pakalpojumu “Reģistrācija pirmsskolai”, jūs atradīsiet visu nepieciešamo informāciju un padomus, kā ātri un ērti veikt sava bērna reģistrāciju. Taču, ja caur mājaslapu un datoru šis process šķiet daudz grūtāks un sarežģītāks, vecākiem ir iespēja reģistrēt savu bērnu klātienē, jebkurā Rīgas domas Apmeklētāju pieņemšanas birojā.

Gala vārds

Kā jau minējām šajā rakstā – cienīsim viens otru. Nav nepieciešams uz dullo reģistrēt savu bērnu teju katrā bērnudārzā tikai tāpēc, ka jums šķiet, ka bērns paliks bez vietas grupiņā. Un pasakot nē šiem piedāvājumiem, kurus esat izvēlējies, kaut arī jau sākumā zināt, ka tie neder – jūs liedzat iespēju kādai citai ģimenei un bērnam.

Tāpēc arī Rīgas dome cenšas ievest šādu elektronisku un ērtu sistēmu. Lai veiksmīgs ceļš ar bērnudārza vietas atrašanu jūsu atvasēm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *