Kas ir SPA?

Šos trīs populāros burtus SPA tulko no latīniskā vārdu salikuma “Sanus per Aquam”, kas latviski nozīmē “Veselība caur ūdeni”. Tieši no seniem laikiem, ir aizgūtas visas skaistumkopšanas procedūras, kurās izmanto ūdeni un tā enerģiju. SPA vēsture ir sena un leģendām caurvīta. Nosaukums “SPA” radies no Beļģijas pilsētas nosaukuma. To tā arī sauc – SPA, kas šobrīd raksturo gandrīz katru skaistumkopšanas salonu. Sākotnēji šo ūdens kūrorta pilsētu izmantoja Romiešu karavīri, kas pēc savām cīņām devās uz turieni atpūsties un relaksēties. Termālie ūdeņi paātrināja kaujās iegūto ievainojumu dzīšanu. Ārstniecības pirmsākumi meklējami jau Senajos Romas laikos. Romieši izmantoja termālās vannas un termālos ūdeņus. Viņi ticēja ūdens lielajam spēkam. Apgūstot jaunas SPA ūdens procedūras, daudzi kūrorti tika celti tieši ūdeņu tuvumā, Francijas un Itālijas krastos.

Mūsdienās nosaukums SPA ir ļoti dažādojies un katrs mazākais skaistumkopšanas salons, kur ir vismaz viena procedūra ar ūdeni, dēvē sevi par SPA.

SPA var izdalīt trīs grupās:

1. DAYSPA iekļauj sevī visnepieciešamākās procedūras, kuras var apmeklēt katru dienu. Bieži tiek veidoti tirdzniecības centros. Tas ietver sejas procedūras (pīlingi, masku likšana), manikīra un pedikīra pakalpojumus un citas ikdienišķas lietas.
2. MEDISPA ir centri, kuru procedūru sarakstā ir arī ārstnieciskā novirze. Papildus vienkāršām skaistumkopšanas procedūrām, pieejams arī profesionāls ārstēšanās kurss, var ne tikai relaksēties, bet arī mediķu uzraudzībā nodoties veselīgām dziedējošām procedūrām.
3. SPA viesnīcas ir speciāli izveidotas kūrorta pilsētās, kas paredzētas atpūtniekiem uz noteiktu laiku. Viesnīcas klasificējamas vismaz ar 4 zvaigznēm.

Klasiski SPA sastāv no ūdens procedūras, siltuma procedūras un aromterapijas. Ūdens procedūru pamatā ir relaksācija uz ūdens bāzes. Visbiežāk tie ir džakuzi, silti baseini, vannas ar ārstnieciskiem termāliem vai sāls ūdeņiem. Siltuma procedūras ir ietīšanas procedūras, situ akmeņu enerģētiskā iedarbība, vai jebkura veida pirtis. Aromterapijas pamatā ir masāžas ar smaržīgām un ārstnieciskām eļļām, ziedu ekstraktiem. Tāpat procedūras laikā svarīgs faktors ir apkārtējā mūzika, lēnas, relaksējošas skaņas, lai klients var nodoties meditācijai ar sevi. Pasaulē pastāv arī tādi centri, kas paredzēti ekstremālākai atpūtai, piemēram, masāža ar čūskām, kas tiek piedāvāta Izraēlā.

SPA rituālus un procedūras var veikt divos veidos: tas ir aparātu procedūras vai piedaloties SPA speciālistam. SPA speciālists ir īpaša profesija, par ko ir jāmācās skaistumkopšanas skolā. Uz speciālista pleciem guļas atbildība, par klienta veselības stāvokli, jo jebkura relaksējoša masāža ir jāmāk veikt profesionāli. Ja SPA centrs savā procedūru klāstā ir iekļāvis medicīnas procedūras, tad tās drīkst veikt tikai specializēts ārsts. No šīm abām iespējām, priekšroku vēl arvien ieņem speciālistu veiktās procedūras. Tas tomēr ir personīgāk, var sajust roku siltumu un enerģiju, kas pāriet uz klientu.

Ņemot vērā, ka SPA procedūrām liela nozīme ir tieši ārstēšanā, ir jāpārzina savas vēlmes un vajadzības. Nepareizi ir izvēlēties procedūru tikai pēc interesantā nosaukuma vai cenas. Nereti šīs procedūras nedos nekādu labumu, jo tās nav piemērotas attiecīgai ārstēšanās metodei. Lielākie SPA centri, kuriem rūp cilvēka veselība un, lai klients aiziet ne tikai ar labsajūtu, bet arī veselāks, piedāvā SPA centra koordinatora palīdzību. Tieši šis cilvēks, apzinoties kāds ir jūsu veselības stāvoklis, ieteiks piemērotākās procedūras. Ļoti ieteicams ir izmantot šāda koordinatora pakalpojumu, ja runa ir par aparātu procedūrām. Tās var būtiski kaitēt veselībai, ja iepriekš netiek veikta klienta apskate.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *