Kur aiziet Rīgā jeb Rīgas pērles

Rīgā ikdienu uzturas ļoti daudz cilvēku, kā arī daudzi Rīgā ierodas, lai apskatītu pilsētu. Taču kā jau ikvienā pilsētā, arī Rīgā ir vairākas it kā slepenas vietas, par kurām ne visi zina.

Viena no tādām vietām ir Robert’s Books grāmatnīca. Principā tas ir tāds neliels grāmatu veikaliņš, kurā iespējams iegādāties grāmatas angļu valodā par lētām naudām. Turklāt, grāmatveikala īpašnieks bieži vien pats ir sastopams veikalā – pagalmā aiz veikaliņa ir neliela kafejnīca, kur var sēdēt un baudīt atmosfēru.

Savukārt Gogoļa ielā var atrast interesantu bāru – antikvariātbāru. Tajā ir apvienotas divas lietas – neliels bārs un antikvariātu veikaliņš. Tur var nopirkt kādas jaukas vintage mantas un pēc tam nosvinēt savu veiksmīgo pirkumu tur pat bārā. Reti kurš zina, ka Vecrīgā slēpjas slepens pusdienotāju klubs. Protams, tas diez ko slepens nav, jo tur ik dienas apgrozās liels cilvēku skaits. Taču agrāk, lai tiktu tur iekšā, bija jāievada durvju kods, kurš nebija zināms visiem – tas visu padarīja daudz noslēpumaināku.

Šobrīd pusdienotāju klubs vairs nešķiet tik mistisks un aizraujošs, taču tur tāpat iespējams labi paēst. Tur bieži var atrast dažādus neparastus ēdienus ar savdabīgiem garšvielu un piedevu risinājumiem. Savukārt Miera ielā atrodas mītiem apveltīta kafejnīca Loja. Tajā neparastais un mītiskais ir milzu zivs, ko sauc Aivars Ojārs. Šī lielā zivs tur dzīvo jau 15 gadus. Runā, ka pirmdienās, trešdienās un piektdienās kafejnīcas īpašnieki apmeklētājiem atļauj pabarot Aivaru Ojāru. Lai redzētu kas tā ir par zivi, būs vien jādodas uz kafejnīcu.

Savukārt īstiem pankūku mīļotājiem noteikti jāiegriežas Nītaures ielā 1, kur var atrast Bad Boy Pancakes ēstuvi. Tur var baudīt vairāk kā 17 dažādu pankūku veidus – īsta pankūku paradīze.

Rīgas centrā var nokļūt Lavandas bodē – ideāla vieta ikvienam, kuram patīk lavandas smarža. Tur iespējams iegādāties visdažādākās preces, kuru sastāvā ir lavanda.

Tallinas ielā atrodas Baltā pirts, kur iekšā ir restorāns. Arī nosaukums tam ir ļoti atbilstošs – Tvaiks. Lieliska vieta, kur baudīt nesteidzīgu maltīti.

Ja ir vēlme pabaudīt kaut ko eksotiskāku, var doties nedaudz ārpus Rīgas centra, piemēram, uz Mežaparka Mangaļiem. Tur iespējams par lētu naudu baudīt labu šašliku. Arī pats apmeklējums var gadīties interesants, jo tur mēdz būt ļoti dažāda publika.

Runā, ka arī Bolderājā ir laba kebabnīca – tas ir vairāk variants asu sajūtu piekritējiem, jo šeit ir apvienotas divas tā teikt interesantas lietas – kebabi un Bolderāja. Nevar zināt kā šis pasākums beigsies. Ja ir vēlme pēc piedzīvojumiem, tad kāpēc gan ne?

Pārdaugavā atrodas kafejnīca Bulka, kas rada atmosfēru, ka vairs neatrodies Rīgā, bet gan esi kādā nelielas pilsētiņas kafejnīcā. Lieliska vieta, kur aizbēgt no ikdienas burzmas un steigas.

Avotu ielā atrodas salīdzinoši jauna kafejnīca Cafe 18. Tur ik pa laikam notiek dažādi tematiskie vakari, piemēram, tiek piedavāta kāda konkrēta virtuve, kuru nevar tur baudīt ikdienā.

Ja gribas iegādāties labas kvalitātes dažādus miltus, tad vislabāk apmeklēt Grauda spēka veikalu Lāčplēša ielā. Lieliska vieta tiem, kuri mājās regulāri cep maizi vai dažādas kūkas. Tur nopērkamie milti noteikti ir labākas kvalitātes nekā veikalā nopērkamie.

Rīgā ik pa laikam gan uzrodas, gan pazūd dažādas labas vietiņas, kuras nav tik plaši pazīstamas. Taču ir vērts meklēt – dažreiz iegriežoties ielā, kurai parasti ej garām vari atrast kādu izcilu pērli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *