Lietas, kuras jāzina, pirms iegādājaties suni savai ģimenei

Ir kaķu mīļi un ir suņu mīļi. Protams, kaķis jau pats par sevi – ir mazāks un nosacīti sakot, mierīgāks dzīvnieks. Vēl jo vairāk, iegādājoties kaķi, nav nepieciešams ilgi lauzīt galvu par to, vai dzīvoklis tam būs pietiekama vieta kur izvērsties. Turpretī, ja plānā ir iegādāties lielāku četrkājainu draugu, kā suni, tad gan, ir pāris svarīgu lietu, kuras būtu jāņem vērā pirms mīluļa nogādāšanas jaunajās mājās.

Suņi, starp citu, ir pēdējos gados, teiksim tā, pieprasītākie dzīvnieki no jauno ģimeņu puses. Un kā nu ne – kuram gan nepatīk, atnākot mājās redzēt savu četrkājaino mīluli pie pašām durvīm luncinot asti. Taču, lai šo mājdzīvnieka pieredzi izbaudītu līdz pēdējam, iesakām pievērst uzmanību uz punktiem un ieteikumiem, ar kuriem tūliņ dalīsimies. Iegādājoties četrkājaino mīluli, ļoti svarīgi ir izvērtēt savus ikdienas paradumus, kā arī konkrētās suņa šķirnes paradumus un īpatnības.

Svarīgi vērst uzmanību uz

  1. Alerģijas: saprotams, pirms iegādājaties suni vai kādu citu mājdzīvnieku, pārliecinieties, vai kādam no jūsu ģimenes nav alerģija pret suņa vilnu. Visvienkāršākais un efektīvākais veids, kā to pārbaudīt, ir dodoties ciemos pie radiniekiem vai paziņām, kuriem jau ir suns.
  2. Četrkājainā mīluļa raksturs: internetā pieejami daudz un dažādi apraksti par teju katru suņu šķirni. Pirms iegādājaties sevis kāroto šķirni, iepazīstieties ar izvēlētās šķirnes raksturojumu. Saprotot suņa uzvedību – tas palīdzēs jums ilgtermiņā, suņa audzināšanas procesā.
  3. Apdomājaties pirms pirkuma: arvien vairāk cilvēku mājdzīvnieka iegādi izvēlas spontāni. Vai nu tas ir mirkļa vājums vai arī draugu dāvināta dāvana – mājdzīvnieks nekad nedrīkstētu būt spontāns pirkums. Suņa un jebkura cita mājdzīvnieka iegādei jābūt pārdomātam lēmumam.
  4. Iepazīšanās ar konkrētās šķiras suni klātienē: Būtu vērtīgi apskatīt izvēlēto mīluli ne tikai sludinājuma fotoattēlos, bet arī dzīvē, brīvā dabā. Tas jums palīdzēs paverot suņa uzvedību, kā arī jau saprast un ievērot pāris suņa stiķus un niķus – varbūt tam patīk kost kājās vai rokās, varbūt tas laiza kurpju šņores – tas var būt jebkas. Ja nav iespējams apmeklēt konkrēto suni, tad lieliski noderēs suņu audzētavas, kurās varēsiet apskatīt konkrētās šķiras suņus.
  5. Šķirnei raksturīgās iezīmes: Šis punkts ir nedaudz līdzīgs kā iepriekšējie, par suņa izzināšanu. Taču jūsu pašu labad, būtu vērtīgi noskaidrot un zināt, vai suns daudz siekalojas vai nē, vai suns bieži un daudz met vilnu vai nē.
  6. Veselības pārbaudes: Svarīgi būtu noskaidrot, vai suņa vecākiem un citiem piederīgajiem ir izietas veselības pārbaudes. Tas jums palīdzēs nomierināt sirdi, jo zināsiet, ka ar suņa vecākiem un citiem radiniekiem viss ir vislabākajā kārtībā.
  7. Atbilstošs kucēna vecums: Ir redzēti daudz dažādi gadījumi, kad pāris nedēļas vecus kucēnus cenšas atdot jaunajiem saimniekiem, taču tas ir pilnīgi un galīgi aplami. Lai kucēns pietiekami pavadītu laiku ar savu mammu un iemācītos būt patstāvīgs, nepieciešamas vismaz astoņas nedēļas. Tātad, ja vēlaties iegādāties kucēnu, tas nedrīkst būt jaunāks par astoņām nedēļām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *