Mīti par kosmētiku

Pasaules globalizācija ir palielinājusies, un informācija tiek izplatīta gaismas ātrumā. Gan mīti, gan patiesība ir pilnīgi visās sfērās un nozarēs. Vai esi pārliecināta, ka tas, ko lasi internetā vienmēr ir vispareizākais? Daudzas mārketinga reklāmas rāda, ka prece ir domāta tieši tev un patērētāji arī tam notic. Ja nesekosi līdz pareiziem skaistumkopšanas pasākumiem, var iekaist āda, acis un parādīties nevēlami izsitumi. Daudzi mīti ir izdomāti, lai vienkārši pievērstu cilvēku uzmanību. Nosaukšu vienus no biežākajiem mītiem, kuriem sievietes seko līdzi, lai arī – nevajadzētu!

1. Tu nedrīksti lietot acu krāsas, kas atbilst acu krāsai
Tu vari valkāt acu krāsas neatkarīgi no tā, kādas ir tavas acis – ja vien tev pašai patīk šādi toņi. Protams, visi eksperti iesaka, ka to nevajadzētu darīt, jo tā padarot acis mazāk izteiksmīgas, taču – tas nav aizliegts. Zaļām acīm ir ieteikts purpura violetais tonis, kas vairāk izceltu abas krāsas, tomēr, ja tava mīļākā krāsa ir tieši zaļie toņi, tad lieto to. Viss ir atkarīgs no tevis!

2. Visām sievietēm nepiestāv sarkanā lūpu krāsa
Nepareizi – ikviena sieviete var valkāt sarkanu lūpu krāsu! Vienkārši vajag atrast pareizo sarkano toni, kas strādās tavā labā. Atkarībā no ādas toņa, var noteikt piemērotāko lūpu krāsas toni. Izmēģini dažādas sarkanās lūpu krāsas, lai izšķirtu, kura ir piemērotāka. Labākais veids, lai nēsātu sarkanu lūpu krāsu ir nēsāt to ar pārliecību.

3. Kosmētikai nav derīguma termiņi
Ticiet man, katram grima produktam ir savs derīguma termiņš. Ja esi lietojusi kosmētikas līdzekli ilgāk kā divus gadus, atbrīvojies no tā. Dažādiem produktiem derīguma termiņi mēdz atšķirties, tāpēc, ja pamani kaut ko dīvainu, piemēram, asu smaržu, noteikti atbrīvojies no tā. Nav pareizi uzskati, ka var “atdzīvināt” sažuvušas skropstu tušas, pielejot tām klāt kādu līdzekli, tāpat ar nagu lakām. Ja tās nav lietojamas, tad tā arī lai paliek.

4. Kosmētika nav netīra
Cerams, tu tīri savas kosmētikas otiņas katru nedēļu. Grims ir tikpat netīrs, kā tavas otiņas. Padomā par visām baktērijām, kas dzīvo tavā acu ēnu paletē. Un tagad padomā par visām baktērijām, kas šobrīd atrodas uz taviem acu plakstiņiem. Tīri savu grimu, izsmidzinot dezinfekcijas līdzekli pār paleti, vai ik pa laikam viegli noskrāpē virsējo ēnu slāni. Tev tā var likties kā produkta izšķiešana, bet tas viss ir veselības labad.

5. Samaisi savu skropstu tušu, lai atbrīvotos no savēlumiem
Es nezinu, kas aizsāka šo mītu, bet patiešām daudzas sievietes samaisa savu skropstu tušu vismaz divas vai pat trīs reizes pirms uzklāšanas. Maisot skropstu tušu un visu laiku izvelkot un ieliekot birstīti tūbiņā, tu tikai panāc, ka tajā tiek vairāk gaiss, kas, savukārt, veicina tušas izžūšanu. Ja vēlies, lai tava skropstu tuša nav saķepējusi, tad pēc tās uzklāšanas izķemmē pašas skropstas.

6. Ūdens noturīga skropstu tuša noturas ilgāk
Labi, no vienas puses skatoties – tā ir patiesība. Taču, fakts, ka tā tiek lietota katru dienu, var novest pat pie skropstu izkrišanas. Ūdens noturīga skropstu tuša ir formulēta savādāk nekā regulāra skropstu tuša, un tā nav domāta ikdienas nēsāšanai. Izmantojot to katru dienu, tā var ļoti kaitēt tavām skropstām, jo to pilnībā neiztīri vakara beigās, radot pārpalikumus, kas var radīt acs iekaisumus.

7. Tu vari lietot vienu tonālo krēmu visu gadu
Vai tu domā, ka tavs ādas tonis gada laikā nemainās? Pat tad, ja esi cilvēks, kas nemēdz ilgstoši uzturēties saulē, tava āda nedaudz mainās no sezonas uz sezonu. Kā arī neesi no tām, kas staigā apkārt ar vienu ādas krāsu uz kakla, bet pavisam citu – uz sejas. Laikā, kad āda paliek gaišāka, arī kakla daļa paliek gaišāka. Tāpēc tonālais, kas piemērots tumšākai ādai radīs redzamas atšķirības starp kaklu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *