Mūsdienu mediji un idealizētais ķermenis

Mēs dzīvojam plašsaziņas līdzekļu laikmetā, kad cilvēki nemitīgi tiek bombardēti ar dažādām reklāmām par produktiem pakalpojumiem un citām lietām. Un televīzijā, kā arī citos vizuālajos mēdijos parasti tiek attēloti cilvēki ar perfektiem ķermeņiem un veselu kaudzi kosmētikas. Un tas viss ir tāpēc, ka šādi cilvēki tad arī piesaista vairāk skatītājus, jo neviens negrib skatīties uz īsu un resnu televīzijas šovu vadītāju, bet skaista un slaida blondīne noteikti piesaistīs lielāka cilvēku pūļa uzmanību. Un tad šādā veidā visos šovos, seriālos un filmās tiek izvēlēti tikai cilvēki, kuri uz visas cilvēces fona varētu tikt uzskatīti par skaistiem un pievilcīgiem. Un tas pats par sevi nebūtu nekas slikts, bet tas rada tādu efektu, ka pārējā populācija uzskata, ka viņi nav pietiekoši izskatīgi un mēģina līdzināties savām zvaigznēm, kurām tad tiek sekots gan internetā gan televīzijā. Un parasti šīs metodes, kas tiek pielietotas, lai notievētu vai arī lai izveidotu skaistāku seju nav no tām drošākajām un nereti šādi iespaidojās tieši bērni, kuriem vēl nav tik attīstītas smadzenes, lai saprastu, ka visos mēdijos viss ir izpušķots un tā tas ir arī ar vizuālo izskatu, kas visai ievērojami atšķiras no patiesā vidusmēra cilvēka.

Dažādi modes raidījumi, un realitātes šovi parasti liek ļoti lielu izskatu tieši uz cilvēka fizisko izskatu un lai gan fiziskā pievilcība vēl jo projām ir viens no noteicošajiem faktoriem kāpēc pretējie dzimumi izvēlas savus partnerus, tomēr šai lietai nebūtu jābūt tik izteiktai. Protams, visi vēlas labākus reitingus un tāpēc tiek izvēlēti cilvēki, kas tiešām tad arī ir vistuvāk ideāliem cilvēkiem cik vien ir iespējams un tādā veidā tad arī tiek nodrošināts, ka šie cilvēki noteikti patiks lielākajai daļai skatītāju.

Fiziskā pievilcība ir svarīga, to mēs jau esam noskaidrojuši, bet tie cilvēki, kuriem nav paveicies ar gēniem vai arī ar veselību tad arī vairs lielā mērā nevar neko darīt šajā labā un vienīgās pārmaiņas ko viņi var veikt ir iegūstot atlētiskāku ķermeni un izmantojot vai nu kosmētiku vai plastiskās ķirurģijas pakalpojumus. Un, lai gan plastiskā ķirurģija un kosmētika, manuprāt tiek izmantoti pārāk daudz, tomēr sportošana un atlētiskums ir ļoti svarīgi ne tikai izskatam, bet arī veselībai un kopējam dzīves līmenim. Tāpēc piemēram pirms lielākajiem modes šoviem, kā, piemēram, Victoria’s Secret vajadzētu parādīt skatītājiem, kā šīs modeles iegūst savus ideālos ķermeņus, ka viņas trenējas vairākas stundas dienā, ēd tikai ļoti veselīgu pārtiku un dodas uz dažādām ķermeņa kopšanas terapijām, kā arī sauļojās visai bieži. Tādā veidā cilvēkiem tiktu parādīta taisnība, ka ja viņi vēlas iegūt šādus ķermeņus tad bez smaga darba tas nebūs iespējams un nav vērts izvēlēties šos neskaitāmos īsākos ceļus, jo tie tāpat nestrādā un ir vajadzīga tiešām smaga rutīna lai varētu konkurēt ar šiem ideālajiem ķermeņiem. Ja visa šī idealizācija tiktu pasniegta šādi tad mūsdienu jaunieši nevis badotos un domātu par plastiskajām operācijām bet gan ēstu veselīgāk un vairāk sportotu, kas nebūt nebūtu slikti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *