Padomi mājas tīrīšanai. Tīrām māju bez ķīmiskiem līdzekļiem

Katra saimniece savās mājās cenšas ievērot, kā arī saglabāt tīrību un kārtību. Mūsdienās, mēs esam pieraduši lietot ķīmiskos līdzekļus, kuri ir paredzēti trauku, paklāju, izlietņu, grīdas, mēbeļu u. t. t. tīrīšanai. Lielveikalu plaukti ir pārpildīti ar šo preci, bet cik bieži mēs esam aizdomājušies, ka visi šie līdzekļi nodara ļoti daudz ļaunuma gan mūsu veselībai, gan apkārtējai videi. Tie bieži vien izraisa alerģiju, ādas sausumu, niezi, acu asarošanu, nagu šķelšanos, jūs teiksiet, ka vajag mājas darbus veikt ar uzvilktiem cimdiem, jā, cimdi var aizsargāt, bet kaitīgā ietekme nemazināsies. Kā tad lai tiek pie tīras mājas? Ir daudz dabīgu līdzekļu, kuri jums palīdzēs uzkopt māju un visticamāk, ka tie atrodas katras saimnieces virtuves skapītī.

Etiķis.

Etiķis ir lielisks mazgāšanas līdzeklis, tas lieliski nomazgā flīzes gan vannas istabā, gan virtuvē. Etiķa un citrona maisījums palīdzēs jums atbrīvoties no pelējuma un taukiem, kā arī nodezinficēt virsmu.

Tās vēl nav visas etiķa labās īpašības, jūs to varat lietot arī kā veļas mīkstinātāju.
Dzeramā soda.

Šo līdzekli izmanto ne tikai garšīgu bulciņu, pankūku un citu konditorejas un kulinārijas brīnumu pagatavošanai. Dzeramā soda lieliski mīkstina ūdeni, to var izmantot arī trauku mazgāšanai. Tā ne tikai lieliski nomazgās traukus, bet arī atbrīvos tos no nepatīkamas smakas. Dzeramo sodu var pievienot klāt veļas mazgājamajam pulverim ( jo galīgi bez ķīmiskajiem līdzekļiem, mums tomēr nesanāks iztikt).

Sāls.

Viens no vispieejamākajiem produktiem, ceru, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka tas ir katrās mājās. Visticamāk, ka daudzi jau zina, ka sāls lieliski tiek galā ar taukainiem traipiem – uzberiet sāli uz traipa, viegli paberziet un mazliet pagaidiet. Bet noteikti, ne visi zina, ka sāls palīdz atbrīvoties no rūsas. Sajauciet sāli ar citrona vai laima sulu, uzklājiet maisījumu uz rūsas plankuma un paberziet.

Citrons.

Pateicoties citrusaugļu, bet it īpaši citrona sastāvam, kurš satur citronskābi, tie ir kļuvuši par lielisku palīgu cīņā pret kaitīgajiem mikrobiem un baktērijām, ūdens nosēdumiem un kaļķi. Citronu sulas un olīvu eļļas maisījumu var izmantot, izstrādājumu no koka, pulēšanai. Bet tīra citrona sula ir spējīga ne tikai notīrīt, bet arī nopulēt, vara izstrādājumus un traukus.

Borskābe.

Atveriet mājas aptieciņu un jūs ieraudzīsiet borskābi. Borskābe ir universāls tīrīšanas līdzeklis, tā ir neaizvietojama, ja jums ir jānotīra krāsotas virsmas vai tapetes, to var izmantot arī saimniecības ziepju vietā.

Kukurūzas ciete.

Ja jums ir jāiztīra paklājs, jānopulē mēbeles vai jānomazgā logi, tad šis pārtikas produkts lieliski tiks galā ar šo uzdevumu.

Sinepju pulveris.

Ikdienas trauku mazgāšanai lieliski derēs sinepju pulvera un sodas maisījums. Mazgājot traukus ar tādu līdzekli, jūs varat būt drošs, ka ķīmiskā līdzekļa sastāvdaļas nenokļūs jūsu organismā kopā ar ēdienu. Sinepju pulvera un sodas maisījums lieliski tiek galā arī ar lieliem netīrumiem.

Sodas un ūdens maisījums.

Sodas un ūdens maisījumu jūs varat izmantot lai iztīrītu traipus no drēbēm. Tāds ūdens lieliski der arī logu mazgāšanai.

Kā jau jūs redzat, nav obligāti jāriskē ar savu un savu tuvinieku veselību, lai māju uzturētu tīru un kārtīgu. Dabīgie tīrīšanas līdzekļi ir lēti un tos vienmēr var atrast jūsu mājās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *