Padomi nagu kopšanai

Kaut gan daudzas sievietes saviem nagiem nepievērš tik lielu uzmanību un to kopšanai nevelta tādas pūles, kā, piemēram, matu un ādas kopšanai, nagi tomēr ir būtiska izskata detaļa. Kopti nagi uzreiz rada koptas un elegantas sievietes tēlu, savukārt atlūzuši, netīri nagi ar bojātām kutikulām rada nevīžīgu iespaidu, pat tad, ja koptēls par to neliecina. Lai nagi būtu skaisti, stipri un veselīgi, ir jāņem vērā virkne ieteikumu to kopšanai.

Nagu vīlēšana

Nagu kopšanā pats svarīgākais ir pareiza nagu vīlēšana, jo tas ietekmēs to, vai nagi lūzīs un plaisās vai nē. Daudzas sievietes ir pieradušas vīlēt nagus ātri švīkājot vīli turp un atpakaļ. Tas nav pareizi, jo tā nags tiek bojāts. Jau to vīlējot rodas sīkas plaisas un nags tiek bojāts. Nagus jāvīlē lēnām un vienā virzienā, lai tos netraumētu, turklāt nebūtu ieteicams ataudzēt nagus un pēc tam tos uzreiz novīlēt. Nagus jāpievīlē regulāri, lai veidotos skaista forma un tie netiktu bojāti.

Pareiza kutikulu kopšana

Patiesībā, kad runa ir par nagu izskatu, daudz lielāka nozīme nereti tiek pievērsta tieši kutikulām, nevis pašam nagam. Jāņem vērā, ka kutikula ir ļoti svarīga, jo pasargā nagus no infekciju iekļūšanas tajos. Tātad, pilnībā nogriezt kutikulas nebūtu vēlams. Tas arī var radīt brūces, kas nudien neizskatīsies pievilcīgi. Vislabāk izmantot knaiblītes jeb standziņas, turklāt jāpielūko, lai tās būtu asas un labas. Nebūtu ieteicams izmantot kutikulu griezējus, ja vien kutikulas nav īpaši biezas, jo tie var savainot ienadžus.

Nagu tīrīšana

Tās sievietes, kas regulāri veic mājas darbus un dārza darbus zina, cik viegli ir nagus savārtīt un dabūt aiz tiem netīrumus un cik grūti ir no tiem tikt vaļā. Diemžēl netīri nagi neizskatās pārāk pievilcīgi. Pēc tam, kad darīti kādi darbi, noteikti vajadzētu iztīrīt nagu apakšas un noberzt nagus ar sūklīti un ziepēm. Ja nagi palikuši pelēcīgi, izmantojiet citronu sulu, kas tos izbalinās un atkal padarīs tīrus.

Nagu augšanas veicināšana

Svarīgi gan ir ne tikai kopt nagus, bet arī panākt, ka tie paši par sevi aug skaisti un veselīgi. To var izdarīt, ievērojot pareizu uzturu, lietojot vitamīnus un kopjot nagus ar krēmiem un eļļām. Lai nagi augtu spēcīgi, ļoti būtiski ir uzņemt uzturā pietiekošu daudzumu kalcija, tāpēc uzturā ir jālieto piena produkti, rieksti un dārzeņi, kas satur kalciju. Ja ar uzturu to uzņemt neizdodas, noteikti vajadzētu papildus lietot arī uztura bagātinātājus, kas satur kalciju, keratīnu, omega taukskābes un dzelzi. Tāpat arī pašus nagus vajadzētu kopt ar krēmiem un eļļām, lai tie augtu stipri un spīdīgi.

Izvairīšanās no nagu bojājumiem

Vēl svarīgi ir arī censties izvairīties no mehāniskiem nagu bojājumiem. Kā jau minējām, darot dažādus darbus, nagi var tikt novārtīti, taču tie var tikt arī satraumēti un sabojāti. Piemēram, dažādi uzkopšanas līdzekļi ļoti bojā nagus, tāpēc veicot mājasdarbus, noteikti vajadzētu izmantot gumijas cimdus. Tāpat nevajadzētu izmatot nagus, lai kaut ko noskrāpētu vai nokasītu. Tam ir jāizmanto īpaši tīrīšanas instrumenti, nevis savi nagi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *