Runājot par peldbaseinu apmeklēšanas pozitīvajiem aspektiem, jāmin, ka peldēšana un līdz ar to arī peldbaseinu apmeklēšana stiprina imunitāti, labvēlīgi ietekmē ne vien ādas elastību, bet arī figūru kopumā, trenē it visas, pat mazākās muskuļu grupas, ārstnieciski iedarbojas uz muguras problēmām, risina locītavu un stājas problēmas, veicina asinsriti un līdz ar to arī stiprina sirds muskulatūru, labvēlīgi ietekmē plaušu veselību, attīsta krūškurvja muskulatūru, mazina astmas simptomus, kā arī mazina negatīvās emocijas un mazina stresu. Vienu vārdu sakot, jebkāda veida ūdens procedūras iedarbojas uz cilvēku relaksējoši, atslābinot muskuļus un uzlabojot pašsajūtu, bet tajā pašā laikā stimulē vielmaiņu.
Neskatoties uz to, ka peldēšana tiek ieteikta kā lieliem, tā maziem, ne vienmēr viss notiek tā, kā sākotnēji iecerēts. Vienmēr jāpatur prātā tas, ka publiskais baseins ir pielīdzināms ikvienai sabiedriskai vietai, tāpēc tajā pastāv tieši tāds pats risks inficēties ar dažādām slimībām. MK noteikumos par higiēnas prasībām publiskas lietošanas peldbaseinos noteikts, ka peldbaseinu aizliegts apmeklēt tām personām, kurām ir kādas lipīgas ādas slimības. Tos peldbaseina apmeklētājus, kuriem ir redzamas ādas, matu vai nagu slimību pazīmes, ir aizliegts apkalpot, ja vien tie nespēj uzrādīt ārsta izziņu, kas apliecinātu, ka attiecīgā slimība nav lipīga un citiem baseina apmeklētājiem bīstama. Jāatceras, ka peldbaseinu ir aizliegts apmeklēt arī tad, ja ir kāda akūta slimība, kuru pavada augsta ķermeņa temperatūra, vai ir kāda elpošanas ceļu vai zarnu infekcija. Noteikti ir jārūpējas arī par savu personīgo higiēnu, pirms peldēšanās peldbaseinā nomazgājoties dušā.
Divi būtiskākie riski, kas ir saistīti ar peldbaseinu apmeklēšanu, ir alerģija no hlora un nagu sēnīte. Ja jums ir atklāta alerģija pret hloru, peldēšanās prieki hlorētos peldbaseinos var iet jums secen uz visiem laikiem. Dezinfekcijas līdzekļi, kas tiek lietoti peldbaseinos, daudziem izraisa niezi vai kādas alerģiskas reakcijas, tādēļ jutīgiem un alerģiskie cilvēkiem nevajadzētu apmeklēt hlorētus peldbaseinus, jo hloram piemīt kairinoša iedarbība, kas var radīt arī acu un deguna gļotādas iekaisumu vai pat alerģisku dermatītu uz ādas. Pēc hlorētu peldbaseinu apmeklēšanas ikvienam vajadzētu pastiprināti rūpēties par savu ādu un matiem, izmantojot īpaši barojošu kosmētiku. Ja jums parādās alerģiski simptomi, vērsieties pie sava ārsta, kas jums ieteiks kādus pret alerģijas līdzekļus.
Otrs risks, kā jau minēts, ir nagu sēnīte. Ja jums ir nagu sēnīte, vispirms noteikti dodieties pie sava ārsta un izārstējiet to, nevis apmeklējat publiskos peldbaseinus, apdraudot citu cilvēku veselību. Tomēr neviens nevar garantēt, ka, apmeklējot peldbaseinu, tā netiks iegūta atkārtoti. Šī iemesla dēļ visās baseina telpās, ieskaitot dušu, noteikti valkājiet gumijas čībiņas, kurām piemīt laba saķere. Ir baseini, kuros reizi mēnesī tiek veikta obligātā medicīniskā pārbaude, izmantojot dezinfekcijas – pretsēnīšu līdzekļus, lai iznīcinātu iespējamās sēnīšu sporas uz grīdas. Lai izvairītos no nagu sēnītes, profilaktiskos nolūkos varat lietot ūdeni un ziepes, citronūdeni vai etiķa ūdeni, kā arī speciālos pretsēnīšu krēmus vai losjonus.