Vai nepieciešams apdrošināt savu atvasi tikai uz vasaras mēnešiem?

Vasara jau rit pilnā sparā un, diemžēl, drīz pienāks slapjais un drēgnais rudens. Tikmēr, kaut arī saulīte šogad Latvijas iedzīvotājus nepavisam nelutina, bērni un jaunieši steidz baudīt pēdējās brīvības pilnās dienas, līdz atkal atskanēs skolas zvans un būs jādodas sēsties skolas solā.

Taču, kamēr vasara ir teju pašā kulminācijā, būtu vērts atcerēties par savām atvasēm un to, kā viņiem šo vasaru padarīt neaizmirstamu. Viens no veidiem, kurš gūst arvien lielāku popularitāti, ir bērnu vasaras nometnes. Visbiežāk, šo nometņu ilgums ir 5 līdz 2 nedēļas, atkarībā no organizatoriem. Saprotams, ka, kamēr jūsu bērns atrodas vasaras nometnē, par tā dzīvību, veselību un labsajūtu vistiešākā veidā ir atbildīga nometnes vadība.

Taču, lai arī cik labi organizēta būtu nometne, uz visiem 100% izvairīties no nelaimes gadījuma nav iespējams. Tad, gluži kā cietumā, teju katram nometnes vadītājam būtu jāsēž pie katra jaunieša un jāseko tam ik uz stūra. Tā kā bērni vasarā, it īpaši šajās bērnu nometnēs, esot prom no vecākiem un iepazīstot jaunus draugus, ir visaktīvākie un neapdomīgākie, vecākiem vajadzētu laikus padomāt par sava bērna apdrošināšanu.

Diemžēl, Latvijai ir visnotaļ augsti rādītāji bērnu trauma gūšanā, it īpaši vasarā. Vēl viens iemesls, neskaitot jau iepriekš minētos, šīm traumām, ir bērnu konstanta atrašanās ārpus telpām, brīvā dabā – kas, protams, ir labi.

Visbiežāk gūtās traumas tiek gūtas no…

Pēdējo gadu statistika liecina, ka visbiežāk bērni gūst traumas:

1. Izkrītot no batutiem
2. Braucot ar velosipēdu
3. Gūstot nobrāzumus braucot ar skrituļslidām
4. Krītot no elektriskajiem balansa dēļiem

Un jāteic, ka šie elektriskie balansa dēļi, kuri popularitāti iegūst tikai pēdējos gados, izraisa visnopietnākās traumas. Galvas sasitumi, elkoņu un muguras nobrāzumi – šīs ir tikai dažas no visbiežāk izraisītajām traumām. Tajā pat laikā, saprotams, ka mēs nevaram liegt saviem bērniem braukt ar velosipēdu vai lēkāt pa batutu. Būtu aplami to aizliegt.

Kā liecina 2017.gada Neatliekamās medicīniskās palīdzības dati par Latviju, šogad, līdz šim, bērni visvairāk ir guvuši roku un pirkstu kaulu lūzumus, kā arī bērni ir cietuši no suņu kodumiem un guvuši nopietnus apdegumus. Ja iedalām bērnus pirmsskolas un skolas vecumos, tad jāteic, ka pirmsskolas vecuma bērni visbiežāk traumas gūst mājas apstākļos. Turpretī skolas vecuma bērni, visbiežāk traumas guvuši piedaloties satiksmē, sportojot, rāpjoties dažādās celtnēs un kokos, šūpojoties, peldoties ezeros un atpūšoties brīvā dabā.

Par pašu apdrošināšanu

Saprotams, ka apdrošināšana nepalīdz izvairīties no nelaimes gadījuma. Tieši otrādi – apdrošināšana darbojas kā lielisks palīgs gadījumā, ja ir noticis negadījums. Arī – apdrošināšana palīdzēs mazināt pārdzīvojumus bērnam. Kā piemēru varam minēt – ja bērns ir guvis kājas lūzumu un nu bērns ir spiests palikt mājās. Šajā gadījumā apdrošināšanas sniegtā kompensācija palīdzēs iegādāties bērnam grāmatas, kādu video spēli vai ko citu, kas varētu uzlabot un parūpēties par bērna garastāvokli, sēžot mājās.

Parūpēsimies par saviem bērniem un apdrošināsim tos. Latvijas lielākās apdrošinātāju firmas piedāvā lieliskas iespējas tieši vasaras mēnešos, tāpēc iesakām painteresēties un nepalaist garām šo piedāvājumu. Lai droša un bagāta atlikusī vasara!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *